Слідами Лугано – спецвипуск ІСАР Єднання

Друзі, вам цікаво, що відбувалося за лаштунками Лугано?

Нам теж!

Ми запитали про це у представників та представниць громадянського суспільства, які там побували.

5 питань – 5 різних інсайдів.

Про що ми запитали:

•         Що вас найбільше вразило з поїздки в Лугано?

•         Які висновки/ідеї ви привезли з Лугано?

•         Що це може дати для громадянського суспільства/держави?

•         Де ви бачите організації громадянського суспільства у процесі відновлення країни?

•         Якби вам дали 30 секунд виступити в Лугано на головній сцені, щоб ви сказали?

Тож, ділитися з вами інсайдами з Міжнародної конференції з питань відновлення України – Ukraine Recovery Conference. Для зручності перегляду зібрали усі відео в одному місці.

Інсайд 1️ Валерій Пекар – співзасновник громадської платформи “Нова Країна”

“…відновлення України – надзвичайно великий проєкт, один з найбільших і найскладніших на планеті… У відновленні країни мусить бути дотриманий принцип інклюзивноті, принцип залучення стейкхолдерів…”

Інсайд 2️ Орися Луцевич Orysia Lutsevych – аналітикиня Chatham House

“…для України критичним для того, щоб виграти у цій війні – це стійкість. А стійкість базується на громадянах, які залучені і відчувають свій вплив, тому громадянське суспільство настільки важливе для цієї відбудови. Воно є основою стійкості і основою перемоги”.

Детальніше – у нашому відео.

Інсайд 3️ Олександр Солонтай – керівник Інститут Політичної Освіти

“…для мене було найбільшим інсайдом, що конференція про відбудову і відновлення України потрібна саме зараз у контексті фаз проджектів (ред.:проєктів), які потрібно втілювати вже сьогодні. Відповідно вся розмова про відбудову та відновлення має бути розділена на дві частини – на те, що можливо тільки після перемоги і на те, що потрібно вже зараз для того, щоб перемога була максимально швидкою”.

Більше інсайдів від Олександра дивіться у нашому відео.

Інсайд 4️ Анатолій Ткачук – директор з питань науки та розвитку Інституту Громадянського Суспільства

“Наше відновлення – створити нову інфраструктуру, яка необхідна для нових умов, і яка зробить усе для того, щоб повернулися люди, тому що без повернення людей інфраструктура не має ніякого значення. Тому тема номер один – це люди. Наша пропозиція по відновленню стосувалася того, що першочергово мають здійснюватися кроки, які би прискорили повернення людей із-за кордону. Чим довше люди там перебуватимуть, тим менше їх повернеться…”.

Детальніше дивіться у нашому відео.

Інсайд 5️ Юрій Филюк – засновник Promprylad.Renovation

“…Суспільство розвивається тоді, коли є збалансований трикутник бізнес-влада-громадянське суспільство. Коли ми інклюзивно будемо включені в процес переосмислення, аналізу, напрацювання пропозицій, і вони будуть узгоджені, перевірені усіма сторонами, вони зможуть краще задовольнити суспільні потреби і суспільні інтереси. І держава у цьому виграє, її рішення будуть більш зважені і не блокуватимуться на кожному етапі реалізації…”.

Більше інсайдів від Юрія – у нашому відео.

Поділитися