“Громадянська мережа “ОПОРА-КИЇВ”: Як відбудувати житло, зруйнованого війною?

З початком бойових дій в ОСББ виникли додаткові, воєнні навантаження – асоціації ОСББ організовують життя в укриттях, займаються обслуговуванням залишених квартир, спілкуються із співвласниками, виконуючи роль психологів, організовуючи евакуацію та розміщення населення. Крім того, тисячі будинків було пошкоджено чи зруйновано. 80% співвласників, чиї будинки знаходяться на звільнених територіях і зазнали незначних пошкоджень, готові уже повернутися, проте у них не достатньо коштів для самостійної відбудови. 

Аби допомогти власникам пошкодженого та зруйнованого житла отримати компенсацію (відремонтувати власне житло чи знайти можливість орендувати/придбати нове житло) Київський міський осередок ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» здійснює збір інформації про зруйновані та пошкоджені будинки ОСББ. Ця інформація передається органам місцевого самоврядування для покриття потреб у ремонті дахів та іншого спільного майна за рахунок субвенції з державного бюджету. 

  • Як власникам пошкодженого та зруйнованого житла отримати компенсацію (відремонтувати власне житло чи можливість орендувати/придбати нове житло)? 
  • Як впроваджується стягнення компенсації через суд завдяки системі вторинної безоплатної правової допомоги? 
  • Як представникам ОСББ отримати консультацію щодо організації життя у воєнних умовах? 
  • Як утримувати майно в умовах війни та в умовах можливого відключення від енергозабезпечення? 
  • Як згуртувати та об’єднати співвласників багатоквартирних будинків навколо організації життєзабезпечення у воєнних умовах? 

На ці та інші питання відповідають:  

  • Тетяна Бойко – координаторка житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА, Голова правління ОПОРА-Київ 
  • Сергій Кучерук – начальник управління професійного розвитку Координаційного центру з надання правової допомоги, координатор мережі правових клубів PRAVOKATOR. 

Запрошуємо переглянути запис ефіру. 

Цей ефір ІСАР Єднання проводить за фінансової підтримки ЄС у межах напрямку #Відновлення. Архів попередніх ефірів на цю тему ви можете знайти на сайті нашої NGO studio: https://studio.ednannia.ua/tag/reconstruction/  

Наближаємо перемогу разом!  

Поділитися