ГО “Ранні пташки”: про особливість виходжування передчасно народжених дітей у період пандемії

Для передчасно народжених дітей критично важливим є виходжування у перші місяці життя. Грудне вигодовування, контакт з мамою, присутність і підтримка батьків – це невід’ємна частина терапії.

COVID-19 спричинив негативні наслідки для перинатальних центрів і неонатальних відділень, а відтак до 20 тисяч дітей, які народжуються передчасно на рік разом із батьками зазнають негативних наслідків впливу пандемії. Відділення закривають свої двері для відвідувачів і забороняють немовлятам та батькам бути поряд, тим самим наносячи неймовірну шкоду здоров’ю немовлят та батькам. Вагітні стурбовані неможливістю йти у партнерськи пологи, тим самим зазнаючи акушерського насилля, неможливості отримувати психологічну допомогу та підтримку під час пологів та після.
Асоціація батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки” запустила кампанію «Ні відокремленню!», яка спрямована для інформування батьків про специфіку виходжування передчасно народжених дітей у період пандемії та наявних обмежень.

ІСАР Єднання у партнерстві з Європейським Союзом посилює такі громадські організації через грантову підтримку, щоб вони могли виконувати свою місію і покращувати якість життя людей.

Відео виготовлено для NGO.Studio у межах проєкту «Європейський союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст відео є виключною відповідальністю ІСАР Єднання і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Поділитися