ГІРСЬКИЙ РЯТУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР: ВІДНОВЛЮЄМО УКРАЇНУ РАЗОМ

  • «Я слідкував за новинами, а коли місто звільнили вирішив їхати допомагати розбирати завали. Порадився з сім’єю, кажуть, ну якщо треба допомогти людям, виїжджай», – ділиться Володимир.
  • «У таких випадках думаєш про гори, в основному. Гори, річка…», – розповідає свою історію Анатолій.

Ці чоловіки – представники громадської організації «Гірський рятувальний центр». До війни вони підкорювали гірські вершини долаючи пішки понад 50 км, а нині долають 1 500 з Івано-Франківська до Київської області: Бучі, Гостомелю, Ірпеня, і все для того аби розібрати завали від російських ракет.  

Рятувальники працюють лише на складних небезпечних об’єктах – це зруйновані дахи, куди щоб дістатися необхідне професійне спорядження та кваліфікаційні навички. За прості об’єкти не беруться, кажуть, з ними може справитися і ЖЕК, а свою роботу жартома називають – промисловий альпінізм.

  • «Мотивація була така, щоб у першу чергу допомогти людям тут, на місцях,  показати їм, що ми з ними, ми підтримуємо їх», – розповідає Володимир.

ПЕРШИЙ ОБЄКТ І ГОТОВНІСТЬ РОБИТИ ВСЕ

Школа №3 міста Ірпінь. Тут не було ані газу, ані світла, ані води. Рятувальники жили як туристи. Просто неба. Умивалися та приймали душ серветками. Іноді робота здійснювалася під звуки снарядів, які знешкоджували сапери після російських окупантів.

  • «Нас попередили про те, щоб ми не заходили у зелені зони, не відкривали замкнених дверей, оскільки все ще могло бути заміновано», – згадує свій перший день на виїзді Анатолій.
  • «Перший раз, коли їхали, ми були готові на все – лазити по підвалах, виносити людей на ношах, надавати долікарську допомогу», – ділиться спогадами Віктор.
  • «Перше враження від Ірпеня – це було просто розбите місто. Усюди валялися уламки і якесь сміття», – додає Володимир.

БУТИ ТАМ, ДЕ ПОТРІБНІ

Під час окупації Ірпеня серйозних пошкоджень від мінометних обстрілів зазнав Державний податковий університет. Адміністративний корпус вигорів вщент. Інші корпуси та гуртожитки теж зазнали значних ушкоджень.

За словами ректорки Валентини Унинець-Ходаківської, російські війська вцілому зруйнували 40% майнового комплексу. Загальна територія вишу складає 24 гектари.

Професіонали з Гірського рятувального центру були одними з перших, хто відгукнувся на запит та потребу очистити зруйновані дахи навчального закладу.

  • «Тут було багато недогорілих дерев’яних та залізних брусків по 6,7,8 метрів, які після пожежі скрутилися. Ми все це вирубували, вирізали, викручували і по маленьку нашими двома підгрупами по 8-9 чоловік спускали вниз», – розповідає Віктор, координатор однієї з рятувальних груп.

Станом на сьогодні територія Податкового університету підготовлена під монтажну відбудову.

  • «Допомагаючи людям, якось знаєте, стає трішки легше, що ти хоч щось змінюєш у цьому житті», – ділиться Руслан.

ІСАР Єднання за фінансової підтримки ЄС надає швидку підтримку таким організаціям, як «Гірський рятувальний центр», щоб вони могли реагувати на виклики війни і допомагати людям.

Проєктні кошти були спрямовані на придбання необхідних інструментів, спорядження, транспортні витрати, а також забезпечення харчування для рятувальників.

Сьогодні рятувальники мріють про те, щоб усе, що зруйнувала росія на нашій землі вдалося відновити, аби наша країна стала ще кращою. І звичайно ж, як і усі ми мріють про велику перемогу. А вона, віримо, буде за нами!  

УСПІХ НА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ або ЯК МАЛЕНЬКІ ПЕРЕМОЖЕНЬКИ ЩОДНЯ НАБЛИЖАЮТЬ ТУ САМУ, ВЕЛИКУ

У той час, коли наші захисники та захисниці тримають небо, а рятувальники розгрібають наслідки російської агресії, частина команди Гірського рятувального центру захищала здобутки команди у Брюсселі. І їм це вдалося.

Громадська організація стала переможцем конкурсу Emerging Europe Awards 2022 у номінації «Sustainable Lifestyles Initiative». Конкурс був представлений у 6 номінаціях, 4 із них здобула Україна.

Це сталося у той самий історичний для нашої країни день, 23 червня, коли Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС.

  • «Ми отримували цю нагороду зі сльозами на очах. Того дня на конкурсі в Брюсселі усі говорили про Україну, а приміщення в якому проходила церемонія було прикрашено у синьо-жовті кольори», – в ефірі радіо «Західний полюс», – згадує про той день координаторка проєкту «Команда волонтерів порятунку» Наталія Гасюк.

Сама нагорода Emerging Europe Awards започаткована 5 років тому для країн Центральної та Східної Європи, і охоплює 23 країни. Саме стільки стержнів має і переможний кубок.

Вітаємо Гірський рятувальний центр та всіх переможців із заслуженими здобутками. Хай на європейському та міжнародному рівнях їх буде ще більше.

Все буде Україна!

Поділитися